NaslovnicaGIA -Gospodarska informativna agencijaGIA PoslovanjeErste banka produljila rok za podizanje gotovine na bankomatima drugih banaka bez...

Erste banka produljila rok za podizanje gotovine na bankomatima drugih banaka bez naknade do 31.7.

Objavljeno:

spot_img

Zagreb, 16. lipnja 2020. (Erstebank) – Erste banka donijela je odluku o produljenju tromjesečnog razdoblja u kojem privremeno ne naplaćuje naknadu za podizanje gotovog novca karticama privatnih korisnika na bankomatima i EFT POS uređajima drugih banaka u Republici Hrvatskoj, poštanskih ureda i prodajnih mjesta koji omogućavaju tu opciju, za dodatnih mjesec dana. Rok primjene privremene mjere inicijalno je trebao biti do kraja lipnja ove godine, a nakon odluke o njezinom produljenju, banka će redovnu naknadu ponovno uvesti od 1. kolovoza tekuće godine.

Odluka o privremenom ukidanju naknade na bankomatima van svoje mreže bila je donesena u skladu s preporukama Hrvatske narodne banke u ožujku tekuće godine. Njezin cilj bio je klijentima olakšati pristup novčanim sredstvima, u situaciji ograničenih mogućnosti kretanja zbog situacije s koronavirusom. Imajući u vidu promijenjene okolnosti i poboljšanu epidemiološku situaciju, banka je donijela odluku o ponovnom uvođenju naknade, uz dodatnih 30 dana odgode koji će klijentima omogućiti adekvatno vrijeme za prilagodbu za povratak na redovne uvjete.  

Dodatno, kad je riječ o limitu u iznosu od 250 kuna za beskontaktno plaćanje bez autentifikacije, Erste banka i Erste Card Club izražavaju slaganje sa zadržavanjem novog limita i ubuduće. Naime, povećani limit dobro je prihvaćen od strane korisnika i trgovaca, a dosadašnji pokazatelji ukazuju da promjena nije imala utjecaj na povećanje rizika zlouporaba. Međutim, važno je naglasiti da nastavak primjene ove mjere uvelike ovisi i o konsenzusu drugih banaka u Hrvatskoj te kartičnih shema koje propisuju dogovoreni limit za svako pojedino tržište.

spot_img

Pretplati se

Novo

Grupa Podravka u prvih šest mjeseci 2026. ostvarila rast prihoda unatoč makroekonomskoj neizvjesnosti

U razdoblju od siječnja do lipnja ostvareni su poslovni prihodi u iznosu od 520,7 milijuna eura, što je 8,7 milijuna eura više nego u istom razdoblju prethodne godine.

Nestlé objavio rezultate za prvih šest mjeseci 2026.: realizacija strategije pokreće RIG

Nestlé je na hrvatskom tržištu ostvario 0,6 % realnog internog rasta i 3,6 % organskog rasta (OG).

Business Haiku Contest okupio 144 rada: Pobjednički haiku slavi mudrost ljudi i prirode

Haiku Business Contest prvi je i jedini natječaj ovakve vrste u regiji, nastao s idejom da poslovanje, poduzetništvo i rad postanu inspiracija kreativnom izražavanju.

Veleučilište suvremenih informacijskih tehnologija (VSITE) prestaje s radom, studentima omogućen nastavak studiranja na Sveučilištu Algebra Bernays

Studenti zainteresirani za nastavak studiranja na Sveučilištu Algebra Bernays moći će upisati prijediplomski ili diplomski studij Primijenjeno računarstvo – Programsko inženjerstvo.
spot_img