Spotify od danas dostupan i u Hrvatskoj!

Objavljeno:

spot_img

Zagreb, 14. srpnja 2020. (ZAMP) – Dugo iščekivani digitalni glazbeni servis Spotify od danas je konačno dostupan i hrvatskim ljubiteljima glazbe!

Uz Rusiju i 12 ostalih zemalja, Hrvatska se tako pridružila zajednici u kojoj je jedan od najpopularnijih svjetskih streaming servisa dostupan s više od 50 milijuna pjesama te preko milijun originalnih podcasta.

Osnovan u Švedskoj 2008., Spotify danas broji više od 286 milijuna korisnika širom svijeta i jedan je od vodećih generatora zarade u digitalnom segmentu glazbene industrije.

„Dolaskom Spotifyja konačno je i u Hrvatskoj pokrivena digitalna ponuda glazbe, kako cjelokupnog svjetskog repertoara, tako i kataloga domaćih autora i glazbenika. Ugovor sa švedskim servisom potpisali smo još u listopadu 2018. te smo, zajedno s hrvatskim fanovima glazbe, nestrpljivo čekali njihov dolazak na naše tržište koji je, kako vidimo, ovisio isključivo o njihovoj poslovnoj politici. Uz postojeće Deezer, Apple Music i YouTube Music, sada više zaista ne nedostaje kvalitetne i legalne ponude glazbe, na zadovoljstvo ljubitelja glazbe, ali i onih koji tu glazbu stvaraju“, izjavio je Nenad Marčec, glavni direktor HDS ZAMP-a ovim povodom.

Jedna od značajnih alata Spotifyja je i „Spotify for Artists“ koji glazbenicima omogućuje kreiranje vlastitog profila te uvid u podatke i analitiku emitiranja.

Služba ZAMP obradila je korištenje više od 12 milijuna djela među kojima se nalazi i repertoar domaćih autora i glazbenika:
„Zadovoljstvo mi je najaviti i da će članovi Hrvatskog društva skladatelja već u sljedećem obračunu digitalnih prava, u rujnu 2020., primiti i prve autorske honorare od korištenja njihove glazbe na Spotifyju“, zaključio je Marčec dodavši kako direktan ugovor HDS ZAMP-a i Spotifyja pokriva korištenje djela domaćih autora u cijeloj EU i drugim zemljama Europe.

Spotify možete isprobati putem linka – probni period od mjesec dana je besplatan, a cijena mjesečne Premium pretplate iznosit će 5.99 eura.

spot_img

Pretplati se

Novo

Euromoney: PBZ proglašen najboljom retail bankom i najboljom ESG bankom u Hrvatskoj

Priznanja dodatno potvrđuju poziciju PBZ-a kao jedne od vodećih banaka u Hrvatskoj te odražavaju njegovu usmjerenost na inovacije, vrhunsko korisničko iskustvo i održivi rast.

Vineyard Angel: Hrvatska inovacija koja uz pomoć umjetne inteligencije i dronova mijenja budućnost vinogradarstva

Priča o hrvatskoj inovaciji koja pokazuje kako hrvatsko znanje može postati globalna poljoprivredna inovacija.

Grupa Triglav stekla 49 posto udjela u Arsano Medical Group

Zagreb, 16. srpnja (GIA) - Zavarovalnica Triglav, matično društvo...

KONČAR u Bedekovčini otvorio novi Laboratorij za velike električne strojeve i pogone, vrijedan više od 20 milijuna eura

Novi KONČAREV laboratorij, vrijedan više od 20 milijuna eura, jedan je od rijetkih objekata takve veličine, ali i ispitnih mogućnosti u Europi,

Podravka dodijelila potpore domaćim poduzetnicama za inovativne projekte

Podravka je kroz natječaj „Snaga inovacije“ Zaklade Zlata Bartl dodijelila gotovo 55 tisuća eura potpore domaćim poduzetnicama za razvoj inovativnih projekata u poljoprivredno-prehrambenom sektoru.
spot_img