NaslovnicaGIA -Gospodarska informativna agencijaGIA PoslovanjeDZS: U prvih devet mjeseci izdano 14 posto više građevinskih dozvola nego...

DZS: U prvih devet mjeseci izdano 14 posto više građevinskih dozvola nego lani

Objavljeno:

spot_img

Zagreb, 1. prosinca 2021. (GIA) – U Hrvatskoj su tijekom rujna 2021. godine izdane ukupno 932 građevinske dozvole, što je 9,6 posto manji broj nego u rujnu prošle godine, objavio je Državni zavod za statistiku (DZS).

Prema vrstama građevina, najviše, 88,1 posto ili 821 dozvola, u rujnu je izdana za zgrade, a 11,9 posto ili 111 dozvola za ostale građevine. Na godišnjoj razini, broj građevinskih dozvola za zgrade manji je 6,5 posto, dok je za ostale građevine manji 10,5 posto.

Predviđena vrijednost radova temeljem rujanskih dozvola iznosi 2,2 milijarde kuna, što je 34,8 posto manje nego u rujnu prošle godine, kada je vrijednost radova iznosila 3,4 milijarde kuna. Prema vrstama radova, u ovogodišnjem je rujnu 77,5 posto ili 772 dozvola izdana za novogradnju, a 22,5 posto ili 210 dozvola za rekonstrukcije.

Temeljem izdanih građevinskih dozvola u rujnu, predviđena je gradnja 1.287 stanova, što je 13,9 posto manje nego u istom mjesecu lani, kada je dozvolama bila predviđena gradnja 1.495 stanova.

U prvih devet ovogodišnjih mjeseci izdane su ukupno 7.694 građevinske dozvole, što je rast od 14 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje. Predviđena vrijednost radova iznosi 22,9 milijardi kuna, što je 16,2 posto više nego u prvih devet mjeseci 2020. godine.

Pritom je, po vrstama građevina, 6.510 dozvola izdano za zgrade, što predstavlja rast od 16 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, a 1.184 za ostale građevine, što je rast od 4,2 posto.

Od početka godine do kraja rujna, po izdanim građevinskim dozvolama, predviđena je gradnja ukupno 11.923 stana, što je 19,6 posto više nego u istom razdoblju prošle godine.

Izvor: DZS Autor: Ines Loje

Objavljeno 1. prosinca 2021. Sva prava pridržana PoslovniFM.

spot_img

Pretplati se

Novo

PBZ grupa donirala više od 70.000 eura Centru za odgoj i obrazovanje Šubićevac

PBZ grupa donirala je 70.000 eura Centru za odgoj i obrazovanje Šubićevac u Šibeniku za izgradnju i opremanje senzornog igrališta, što je njihova 103. donacija u sklopu projekta „Činim dobro svaki dan“ i programa Visa kartice sa srcem, kroz koji je do sada osigurano više od 5,5 milijuna eura za bolnice, dječje domove i ustanove socijalne skrbi diljem Hrvatske

10 “Imprese Vincenti” diljem svijeta: Intesa Sanpaolo nagrađuje međunarodnu izvrsnost

Intesa Sanpaolo u Milanu je zaključila šesto izdanje programa Imprese Vincenti, posvećeno najuspješnijim malim i srednjim poduzećima iz Srednje i Istočne Europe te Egipta. Među 10 međunarodnih „Tvrtki pobjednica” predstavljena je i hrvatska fintech tvrtka Aircash

Tko će ponijeti nagrade za povjerenje, rast i poslovnu izvrsnost?

Nacionalni pobjednici Franchise Brand Leader Awarda i EPL Awarda bit će proglašeni 11. lipnja na Brand Awards Gala svečanosti u Hotelu Zonar Zagreb. Brend forum pod motom „Povjerenje je nova valuta“ okupit će stručnjake za brendove, komunikacije, umjetnu inteligenciju, poduzetništvo i franšizno poslovanje te istaknuti organizacije koje grade povjerenje, rast i poslovnu izvrsnost.

Brend forum panel: Brands in a New Era

Jer nova era ne dolazi. Nova era je već ovdje.

Brend forum: Panel Osobni brend – mit, moda ili poslovna nužnost?

Nekada su brendovi pripadali samo kompanijama. Danas ljudi prate ljude.
spot_img